Jaki stabilizator na kolano do gry w piłkę nożną wybrać?

W tym wpisie chcemy poruszyć temat stabilizatorów na kolano do gry w piłkę nożną. Podpowiemy, jakie są rodzaje stabilizatorów czym się od siebie różnią i jakimi kryteriami kierować się przy wyborze konkretnego modelu.

Piłka nożna jest jednym z najbardziej popularnych sportów drużynowych. Wielu z nas od najmłodszych lat zaraz po szkole biegło na boisko, albo chociażby kawałek równego trawnika, żeby poharatać w gałę z kolegami. W dorosłym życiu również bardzo często wybieramy tę formę aktywności. Pozwala ona nam zachować sprawność fizyczną, zwłaszcza, jeśli na co dzień pracujemy przy biurku. Jest to również idealny sposób na relaks po pracy i spotkanie w gronie przyjaciół. Niestety, football to jeden z bardziej kontuzjogennych sportów, który naraża na uszkodzenie między innymi stawy kolanowe. Jeśli po kontuzji i rehabilitacji zdecydujemy się wrócić do gry, często stosujemy stabilizator na kolano. Czym kierować się przy jego wyborze? Jaki model wybrać?

Zasada działania magnetoterapii

Pole magnetyczne wytwarzane przez urządzenia do magnetoterapii poprawia krążenie substancji odżywczych w organizmie. Ponieważ wiele z tych substancji ma postać naładowanych elektrycznie jonów, pole magnetyczne oddziałuje na nie. Pobudzone do ruchu jony poprawiają prace układu nerwowego i systemu kostnego czy kondycję skóry. Wykorzystuje się je przy urazach mechanicznych kości i stawów oraz ich zwyrodnieniu. Jest też pomocne w przypadku zaburzeń krążenia krwi i limfy czy trudno gojących się ranach i oparzeniach.

Stabilizator na kolano – jaki model do jakich celów?

Na początek musimy wyjaśnić, że nie każdy rodzaj stabilizatora nadaje się do uprawiania sportu. W sklepach stacjonarnych i internecie możemy znaleźć wiele modeli, które różnią się ceną, konstrukcją i materiałami, z których są wykonane. Przede wszystkim musimy pamiętać, że różne typy opasek przeznaczone są do różnych celów.

Najprostsze opaski, dostępne w wielu aptekach i sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym, pełnią funkcję podobną do bandażu elastycznego zapewniając kompresję kolana.

Bardziej zaawansowane i skomplikowane są stabilizatory sztywne. Utrzymują one kolano we właściwej pozycji, ale ze względu na swoją specyfikę nie da się ich używać jako stabilizatorów kolan podczas gry w piłkę nożną.

Do tego celu zostały stworzone stabilizatory sportowe. To często skompilowane i kosztowne konstrukcje, które pomagają w ochronie stawu kolanowego po kontuzjach u zawodowych sportowców i osób, które bardzo intensywnie uprawiają sport amatorski. Na rynku można znaleźć również tańsze egzemplarze, które sprawdzą się w wypadku niezbyt intensywnego uprawniania sportu. Aby dobrać odpowiedni stabilizator stawu kolanowego, najlepiej jest skonsultować się ze specjalistą z zakresu ortopedii lub medycyny sportowej.

Jaki stabilizator stawu kolanowego będzie odpowiedni dla mnie?

To jaki stabilizator stawu skokowego do gry w piłkę nożną wybierzemy zależy przede wszystkim od rodzaju urazu, jaki przeszliśmy oraz naszego budżetu. Warto tu zaznaczyć, że opaska na kolano do uprawiania sportu będzie pełnić jedynie rolę pomocnicza i nie zastąpi specjalistycznych produktów, które są używane w czasie rehabilitacji po urazach.

Wybierając stabilizator warto kierować się też jego dodatkowymi właściwościami prozdrowotnymi. Na rynku dostępne są na przykład produkty, które w swoją konstrukcje mają wbudowane silne magnesy. Dzięki nim staw kolanowy regeneruje się szybciej. Jednym z takich produktów, który był przetestowany osobiście przez nas, jest opaska stabilizująca na kolano o nazwie Knee Active Plus.

Knee Active Plus spełniła swoje zadanie jako stabilizator przeciążonego kolana zarówno na co dzień, jak i podczas amatorskiej gry w piłkę nożną. Opaska ta jest dostępna na stronie producenta pod adresem http://knee-active.net.pl. Korzystając z tego linku macie pewność, że otrzymacie oryginalny produkt najwyższej jakości.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że ten wis pomoże Wam wybrać odpowiedni stabilizator stawu kolanowego, który sprawdzi się podczas gry w piłkę nożną i w codziennym użytkowaniu.

Polityka prywatności | Regulamin | Kontakt

Copyright 2005-2017