Materac leczniczy z polem magnetycznym – czy to działa?

Ostatnio coraz częściej możemy spotkać się z materacami leczniczymi z polem magnetycznym do stosowania w domu. Czy takie urządzenia działają? Czy są warte swojej ceny? Czy są bezpieczne? W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na te pytania. Zapraszamy do lektury.

Magnetoterapia jest uznaną metodą rehabilitacji stosowaną w specjalistycznych gabinetach na całym świecie. Pomaga między innymi w regenerowaniu kości i stawów po urazach, zwalczaniu bólu i gojeniu się ran. Takie zabiegi wykonywane są w specjalistycznych gabinetach fizjoterapeutycznych.

Zasada działania magnetoterapii

Pole magnetyczne wytwarzane przez urządzenia do magnetoterapii poprawia krążenie substancji odżywczych w organizmie. Ponieważ wiele z tych substancji ma postać naładowanych elektrycznie jonów, pole magnetyczne oddziałuje na nie. Pobudzone do ruchu jony poprawiają prace układu nerwowego i systemu kostnego czy kondycję skóry. Wykorzystuje się je przy urazach mechanicznych kości i stawów oraz ich zwyrodnieniu. Jest tez pomocne w przypadku zaburzeń krążenia krwi i limfy czy trudno gojących się ranach i oparzeniach.

Materace lecznicze polem magnetycznym – czy pomagają?

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się urządzenia do domowej magnetoterapii. Najczęściej są to wyposażone w cewkę elektromagnetyczną materace. Jaka jest ich skuteczność i czy są bezpieczne? My raczej wątpimy. Podobne urządzenia są najczęściej sprzedawane na pokazach przez firmy-krzaki. Zapraszają one emerytów na, w teorii, darmowe „badania”, które za każdym razem w jakiś magiczny sposób wykazują poważne choroby. Następnie seniorzy poddawani są istnemu praniu mózgów, które ma ich skłonić do zakupu wyjątkowo drogich materacy „leczniczych”, które mają być rozwiązaniem ich rzekomych problemów zdrowotnych.

Jakość tych urządzeń nie jest przez nikogo kontrolowana i nigdy nie mamy pewności, że działają. Co więcej, wydaje się nam, że uczciwe firmy nie musiałyby swoich produktów wciskać na siłę. Szczerze odradzamy kupno takich produktów na pokazach. Wielu naszych znajomych nacięło się na podobne sztuczki nieuczciwych sprzedawców. W ich szafach zalega teraz zupełnie nieprzydatny sprzęt niskiej jakości, który nie posiada żadnych właściwości prozdrowotnych.

Na tym nie koniec. Nawet jeśli mamy szczęście trafić na urządzenie, które rzeczywiście działa, to musimy pamiętać, że magnetoterapia nie jest dla każdego. Przeciwwskazania to między innymi choroby nowotworowe czy nadczynność tarczycy, cukrzyca i choroba wieńcowa, a więc schorzenia, na które cierpi wielu seniorów.

Jest inne wyjście

Nie oznacza to jednak, że wszystkie produkty wykorzystujące magnetoterapię nie działają albo szkodzą. Musimy jedynie pamiętać o tym, żeby wybierać urządzenia z pewnego źródła i z odpowiednimi certyfikatami. Jednym z nich jest opaska na kolano Knee Active Plus. Sprawdza się ona przy urazach stawów kolanowych. Wypróbowaliśmy ją osobiście.

W swojej konstrukcji zamiast cewki ma wbudowane silne magnesy, które bez użycia prądu wytwarzają naturalne pole magnetyczne. Działa ono miejscowo, więc nie oddziałuje na inne organy. Opaska wszystkie niezbędne certyfikaty i została dopuszczona do obrotu na terenie Unii Europejskiej. Można ją zamówić bezpośrednio na stronie producenta, którą znajdziecie pod tym odnośnikiem. W naszym przypadku okazał się to wybór dużo lepszy, niż niesprawdzone urządzenia oferowane na pokazach w hotelach i domach kultury.

Podsumowanie

Mamy nadzieje, że udało a, się odpowiedzieć na najważniejsze pytania związane z działaniem leczniczym materaców z polem magnetycznym. Jak widzimy, przy wyborze magnetoterapii powinniśmy być ostrożni i, jak to zwykle w życiu bywa, kierować się zdrowym rozsądkiem.

Polityka prywatności | Regulamin | Kontakt

Copyright 2005-2017