Ból kości nóg od kolan w dół – skąd się bierze i jak się go pozbyć?

Ból kości nóg od kolan w dół może budzić niepokój. I słusznie. Bywa symptomem poważnych schorzeń. W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na pytania, co jest najczęstsza przyczyną bólu nóg od kolan w dół, kiedy udać się do specjalisty i jakie są najskuteczniejsze metody na zwalczenie tej dolegliwości.

Ból nóg od kolan w dół miewa różne podłoże. Może być spowodowany przez urazy lub zwyrodnienie kości i stawów, wady postawy, nadwyrężenie mięśni czy reumatyzm.

Urazy

To najczęstsza przyczyna bólu kości poniżej kolan. Mogą być one związane z kontuzjami sportowymi czy wypadkami. Jeśli nie doszło do urazu mechanicznego, możliwą przyczyną bólu jest przeciążenie mięśni spowodowane praca fizyczną, uprawianiem sportu lub nadwagą.

Problemy z kręgosłupem i stawami

również mogą przyczynić się do wystąpienia dolegliwości bólowych w kolanach i poniżej nich. Częstą przyczyną jest choroba zwyrodnieniowa stawów. Schorzenia kręgosłupa powodujące ból w dolnej części nóg najczęściej mają związek z uciskaniem nerwów w odcinku lędźwiowym.

Zaburzenia metaboliczne

także mogą powodować ból w nogach od kolan w dół. Ich przyczynami może być nieodpowiednia dieta (zwłaszcza niedostarczanie wystarczającej ilości kalorii do organizmu związane z odchudzaniem), nadmierna aktywność fizyczna jak również choroby.

Inne przyczyny dolegliwości

to miażdżyca, zakrzepica i zapalenie żył głębokich. W wypadku tych schorzeń charakterystyczne objawy to nie tyle bóle kości, a raczej mięśni nóg. Pamiętajmy jednak, że każdy odczuwa ból inaczej i możemy odnieść mylne wrażenie, że mamy problem z kośćmi, chociaż w rzeczywistości dolega nam któraś z opisanych w tym akapicie chorób. Inne objawy, które by na to wskazywały to mrowienie i występowanie dolegliwości bólowych w nocy. Pojawia się też też opuchlizna i zaczerwienienie.

Jak pozbyć się bólu nóg od kolan w dół

Oczywiście pierwszym co przychodzi do głowy jest łykanie środków przeciwbólowych. Niestety, nie jest to dobre rozwiązanie. Tabletkami tylko zagłuszymy ból, nie likwidując jego przyczyny.

Mało tego, możemy odczuć poprawę (bo przecież nas nie boli), podczas gdy dolegliwość powodująca ból rozwija się w najlepsze. Co więcej, środki przeciwbólowe, nawet te dostępne bez recepty, obciążają wątrobę. Co mamy w takim razie robić? Wszystko zależy od przyczyny problemów.

W przepadku bólu kolan spowodowanego urazem lub zwyrodnieniem stawów, specjaliści zalecają fizjoterapię i jeśli nie mamy do czynienia z poważnym uszkodzeniem, umiarkowany wysiłek fizyczny. Przydaje się tez zwykły odpoczynek na kanapie, który odciąża stawy i kości.

Dobrym rozwiązaniem jest według nas zastosowanie magnetycznej opaski na kolano. W jej konstrukcji użyto magnesów, które wytwarzając pole magnetyczne przyspieszają regenerację stawów i kości. Jednocześnie opaska stabilizuje kolano, dzięki czemu odciąża je i zapobiega odnowieniu się kontuzji.

Jednym z produktów tego typu, którego jakość i skuteczność sprawdziliśmy osobiście, jest opaska o nazwie Knee Active Plus. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat jej działania, sprawdźcie stronę producenta, którą znajdziecie pod tym linkiem

W przypadku przyczyn bólu, które nie mają związku z układem kostnym zaleca się odpowiednią dietę, rzucenie palenia i radykalne ograniczenie spożywania alkoholu oraz regularną kontrolę ciśnienia krwi. Czasami konieczne okazuje się przyjmowanie odpowiednich leków przepisanych przez specjalistę.

To już wszystkie informacje, jakie przygotowaliśmy dla Was na temat bólu nóg od kolan w dół. Mamy nadzieję, że pomogliśmy Wam odpowiedzieć na najważniejsze pytania.

Polityka prywatności | Regulamin | Kontakt

Copyright 2005-2017