Ból kolana z boku po wewnętrznej stronie – przyczyny i metody na pozbycie się dolegliwości

Staw kolanowy to jeden z najbardziej skomplikowanych w naszym organizmie. Co więcej, jest też bardzo podatny na różnego rodzaju urazy mechaniczne i zwyrodnienia. W dzisiejszym wpisie chcemy zająć się problemem, który dotyczy wiele osób, w szczególności aktywnych fizycznie. Chodzi o ból kolana z boku po wewnętrznej stronie. Zapraszamy do lektury.

Do pojawienia się uprzykrzającego życie, ograniczającego ruchomość i utrudniającego codzienne funkcjonowanie bólu w kolanie potrzeba naprawdę niewiele. Wystarczy z pozoru nic nieznaczący, drobny uraz. Bardzo łatwo o kontuzję podczas biegania, szczególnie po twardym podłożu w źle dobranych butach. Do problemów z kolanem może przyczynić się też upadek czy uraz komunikacyjny. Ból po wewnętrznej stronie należy do najczęstszych problemów z kolanami. Jakie są jego przyczyny? Jak z nim walczyć? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej.

Ból kolana z boku po wewnętrznej stronie – przyczyny

Aby odpowiedzieć na pytanie co powoduje ból po wewnętrznej stronie kolana, musimy wiedzieć, jak jest zbudowany staw kolanowy. Jego anatomia jest dosyć złożona, ponieważ kolano porusza się w wielu płaszczyznach. Mało tego, jest poddane wielkim obciążeniom. Składa się z 3 kości: udowej, piszczelowej i znajdującej się pomiędzy nimi rzepki. Pomiędzy kośćmi znajdują się łękotki, które amortyzują drgania. Kolano stabilizują ścięgna, z których najważniejsze to więzadła krzyżowe, poboczne i podkolanowe.

Ból kolana po wewnętrznej stronie może mieć różne przyczyny i za każdym razem konieczne jest zasięgnięcie opinii lekarza ortopedy. Niemniej jednak, jeśli odczuwamy dolegliwości bólowe po wewnętrznej stronie kolana, bardzo możliwe, że dolega nam przerost przyśrodkowej błony maziowej. Jest ona pozostałością po życiu płodowym i powinna się naturalnie zetrzeć. Niestety, u niektórych ludzi ten proces nie zachodzi. Powoduje to dolegliwości bólowe, które często są wyjątkowo silne i dokuczliwe.

Inną przyczyną dolegliwości bólowych może być uszkodzenie łąkotki. Jest to częsty problem u osób, których kolana wykazują niestabilność. Powodem może być też przykurcz i zbytnie napięcie mięśni, które uszkadzają łąkotkę poprzez „podciąganie” torebki stawowej, która łączy się z łąkotką.

Niewykluczone jednak, że dolegliwości mają zupełnie inna przyczynę. Dlatego do prawidłowego rozpoznania konieczna jest wizyta u specjalisty.

Ból kolana z boku po wewnętrznej stronie – leczenie

Leczenie może przyjąć różne formy. W najostrzejszych przypadkach konieczne może okazać się operacja. Na szczęście jest to tylko ostateczność. Istnieją również nieinwazyjne metody pozbycia się tego problemu. Stosuje się terapię manualną czy specjalne taśmy medyczne. Ważna jest też odpowiednia stabilizacja stawu kolanowego.

Jednym ze sposobów na stabilizacje kolana jest stosowanie specjalnych opasek. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się od siebie konstrukcją i ceną. My wypróbowaliśmy opaskę na kolano o nawie Knee Active Plus. Oprócz tego, że zapewnia prawidłowe podparcie stawu kolanowego, posiada jeszcze jedną ważną funkcję, której nie spotkamy w podobnych produktach tego typu.

W opaskę Knee Active Plus zostały wbudowane magnesy. Wytwarzane przez nie pole magnetyczne ma za zadanie przyspieszyć regenerację chrząstek, kości i ścięgien i pomóc w szybszym powrocie do zdrowia.

Musimy szczerze przyznać, że u nas zdała egzamin na piątkę. Andrzej stosował ją po urazie kolana, którego nabawił się podczas gry w piłkę nożną. Dzięki działaniu Knee Active Plus udało mu się szybko wrócić do sprawności. Oryginalna opaska dostępna jest wyłącznie na stronie producenta, którą znajdziecie pod tym linkiem

Podsumowanie

Ból kolana z boku po wewnętrznej stronie może okazać się skomplikowaną kontuzją. Ważne, żebyśmy nie lekceważyli niepokojących objawów i nie bali się konsultacji ze specjalistą. Odpowiednio dobrana terapia pomoże pozbyć się problemu. Sami również możemy wspomóc proces regeneracji tkanek stosując odpowiednie metody wsparcia stawu kolanowego.

Polityka prywatności | Regulamin | Kontakt

Copyright 2005-2017