Ból kolana po wewnętrznej stronie przy zginaniu – skąd się bierze i jak z nim walczyć?

W tej notce postaramy się odpowiedzieć na pytania, skąd bierze się ból po wewnętrznej stronie kolana przy zginaniu, jak sobie z nim poradzić i kiedy udać się po pomoc do specjalisty.

Ból po wewnętrznej stronie kolana, który pojawia się przy zginaniu to jedna z powszechnych kontuzji. Narażone na nią są przede wszystkim osoby intensywnie uprawiające sport. Także ci, którzy biorą się za duży wysiłek fizyczny bez wcześniejszego przygotowania.

Ból kolana po wewnętrznej stronie przy zginaniu – przyczyny

Najczęstszą przyczyną bólu stawu kolanowego, który pojawia się przy zginaniu po jego wewnętrznej stronie jest uraz mechaniczny. Najłatwiejszym do zaobserwowania objawem takiego urazu jest tępy ból, który narasta podczas zginania kolana, wstawania czy chodzenia po schodach.

Inna możliwa przyczyną pojawienia się bólu przy zginaniu kolana jest torbiel Bakera. To mały guzek, którego powstanie jest wiązane z nadprodukcją płynu, który wypełnia staw. W tym wypadku jednak zmiana, a co za tym idzie ból, umiejscowiony jest raczej symetrycznie, w dole podkolanowym.

Ból kolana po wewnętrznej stronie przy zginaniu – jak się go pozbyć

W przypadku zmian zwyrodnieniowych, takich jak opisana wyżej torbiel Bakera, konieczna jest wizyta u ortopedy. W łagodnych przypadkach zaleci on terapię zachowawczą, jednak czasami konieczne może okazać się nakłucie zmiany.

Jeśli chodzi o urazy, to wszystko zależy od ich nasilenia. Wskazaniem do wizyty u ortopedy jest silny ból uniemożliwiający chodzenie, pojawienie się obrzęku, zasinienie. W lżejszych stanach możemy pomóc sobie sami poprzez stosowanie żelów przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Pamiętajmy przy tym, że jeśli objawy nie zmniejszają się po kilku dniach, powinniśmy zgłosić się do specjalisty.

Postępowanie po urazie – jak odzyskać 100% sprawność

Pamiętajmy, aby dopytać się lekarza o możliwość rehabilitacji po przebytym urazie. Stanowi ona bardzo ważny element leczenia i nie powinna być lekceważona. To właśnie ona w dużej mierze ma wpływ na to , czy po przebytej kontuzji czy zabiegu operacyjnym uda nam się powrócić do pełnej sprawności.

Dobrym sposobem na zabezpieczenie kolana, które uległo urazowi jest użycie specjalnej opaski. Sprawdzi się ona przy lekkich urazach, jak również jako uzupełnienie rehabilitacji w cięższych przypadkach.

Opaska uciskowa na kolano stabilizuje staw, odciąża go i zapobiega odnowieniu się kontuzji (musimy pamiętać, że staw kolanowy po urazie jest bardzo wrażliwy). Niektóre bardziej zaawansowane modele opasek posiadają też dodatkowe funkcje. Jednym z takich urządzeń jest opaska na kolano o nazwie Knee Active Plus.

W swojej konstrukcji ma magnesy, które wytwarzają pole magnetyczne wokół uszkodzonego stawu. Pole to poprawia dystrybucję jonów w organizmie, przez co przyśpiesza regenerację tkanek a przez to powrót do zdrowia. Ma tez działanie przeciwbólowe.

Sami sprawdziliśmy jej działanie na sobie i możemy ją polecić wszystkim, którzy zmagają się z bólem kolana po wewnętrznej stronie przy zginaniu oraz innymi urazami, a także osobom z problemami spowodowanymi zwyrodnieniami stawów. Oryginalna opaska na kolano Knee Activee Plus dostępna jest tylko na stronie producenta, którą znajdziecie pod tym linkiem

To już wszystkie informacje, jakie przygotowaliśmy na temat bólu kolana po wewnętrznej stronie przy zginaniu. Mamy nadzieję, że pomogą one osobom, które zmagają się z tym problemem w szybkim powrocie do sprawności ruchowej.

Polityka prywatności | Regulamin | Kontakt

Copyright 2005-2017