Ból kolana po wewnętrznej stronie przy chodzeniu
– co mi jest? Jak się go pozbyć?

Ból kolana po wewnętrznej stronie przy chodzeniu często jest skutkiem kontuzji. Zdarza się również, że powodują go zmiany zwyrodnieniowe. W tej notce napiszemy o diagnostyce stawu kolanowego i sprawdzimy, co może być przyczyna bólu kolana po wewnętrznej stronie, które pojawia się przy chodzeniu.

Kolano, jako jeden z najbardziej złożonych stawów w ludzkim organizmie, jest szczególnie narażone na różnego rodzaju kontuzje. W związku z tym, że przenosi ogromne obciążenia, grożą mu także różnego rodzaju zmiany zwyrodnieniowe.

Ból kolana po wewnętrznej stronie przy chodzeniu – rozpoznanie przyczyny

Właściwe rozpoznanie przyczyny bólu kolana to podstawa późniejszego prawidłowego leczenia.. Przy poważnych urazach, gdzie występuje ból utrudniający chodzenie, duży obrzęk, zasinienie czy ograniczenie ruchomości stawu, powinniśmy udać się do specjalisty. Nawet przy lekkich urazach, jeśli objawy nie ustępują po 3-4 dniach, wizyta u ortopedy jest konieczna.

Standardową procedurą w takich przypadkach jest wykonanie prześwietlenia. Pozwala między innymi ono ustalić, czy nie doszło do złamania lub zwichnięcia. Często wykonuje się badanie USG, które pozwala na dokładniejsze zbadanie tkanek. Czasami lekarz zaleca również tomografię komputerową lub badanie rezonansem magnetycznym.

Ból kolana po wewnętrznej stronie przy chodzeniu – skąd się bierze

Oczywiście diagnozę zawsze powinien postawić lekarz po przeprowadzeniu badań, więc to co przeczytacie poniżej należy traktować wyłącznie jako ogólną informację. Wspomnijmy jednak, że ból wewnętrznej strony kolana przy chodzeniu bardzo często jest spowodowany dwoma czynnikami:

Jeśli doszło do kontuzji, bardzo możliwe, że uszkodzeniu uległą łąkotka. Ten uraz często jest związany z osłabieniem mięśni i ich przykurczem. Lekarz zaleci leczenie zależne od nasilenia dolegliwości i rozległości urazu.

W przypadku, kiedy nie ulegliśmy urazowi, ból wewnętrznej strony kolana przy chodzeniu może być związany z przerostem przyśrodkowej błony maziowej. Jest to struktura, która wykształca się w życiu płodowym i zazwyczaj stopniowo zanika po narodzinach. Czasami jednak zdarza się, że ten proces nie zajdzie. Wtedy błona powoduje ból. W tym wypadku konieczna może okazać się operacja.

Ból kolana po wewnętrznej stronie przy chodzeniu – jak sobie pomóc?

Chociaż nic nie zastąpi wizyty u lekarza, ważne jest też postępowanie samego chorego. Po pierwsze, przy lżejszych urazach często wystarczy stosowanie miejscowych środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Jak już pisaliśmy wcześniej, jeśli objawy nie ustąpią po kilku dniach, udajmy się do lekarza.

Po drugie, bardzo ważne jest odciążenie stawu kolanowego. Dlatego zaraz po wystąpieniu urazów powinniśmy stanowczo unikać jakichkolwiek niepotrzebnych ruchów.

Po trzecie, przy niezbyt ciężkich dolegliwościach po kontuzji, a także w wypadku problemów spowodowanych zwyrodnieniem stawów, możemy zadbać o ustabilizowanie, odciążenie i regenerację kolana przy pomocy specjalnej opaski.

Jednym z takich, osobiście polecanych przez nas, produktów jest opaska na kolano Knee Active Plus. Nie tylko stabilizuje ona i odciąża kolano. Ma wbudowane magnesy, które tworzą pole magnetyczne wspomagające regenerację chrząstki stawu, a więc przyspiesza powrót do pełnej sprawności. Przy okazji ma działanie przeciwbólowe. Oryginalna paska Knee Active Plus jest do dostania wyłącznie na stronie producenta, którą znajdziesz pod tym linkiem

Mamy nadzieje, że przedstawione w tym wpisie informacje na temat bólu kolana po wewnętrznej stronie przy chodzeniu rozjaśnią nieco temat osobom, które zmagaja się z tym problemem. Pamiętajmy przy okazji, że ten wpis ma jedynie charakter informacyjny i w przypadku kłopotów z kolanami powinniśmy zgłosić się do specjalisty.

Polityka prywatności | Regulamin | Kontakt

Copyright 2005-2017