Ból kolana – leczenie

Bóle kolan to jedno z częściej pojawiających się dolegliwości związanych z wiekiem. Leczenie bólu kolan może okazać się niezwykle trudne. Jest to spowodowane tym, że kolana to wyjątkowo skomplikowany staw, a prawidłowe rozpoznanie przyczyny bólu może przysporzyć problemów niejednemu, nawet najbardziej doświadczonemu lekarzowi. W tym wpisie chcemy Wam przedstawić najczęstsze przyczyny bólu kolan a także sposoby ich leczenia.

Zwalczanie dolegliwości kolan jest o tyle istotne, że pomaga nam zachować sprawność i uchronić się przed stałym ograniczeniem ruchomości stawów. Dlatego, jeśli odczuwacie ból kolana, zapoznajcie się z tym wpisem.

Ból kolana – leczenie, najpierw poznaj przyczyny

Zanim zajmiemy się sposobom leczenia bólu kolan, przyjrzyjmy się przyczynom tej dolegliwości. Kolana to stawy, które są narażone na częste urazy mechaniczne. Powodują one nie tylko czasowy ból, ale też zwyrodnienie stawu. Dlatego ból kolan po 50-tym roku życia może być często spowodowany właśnie urazami z przeszłości. Jest to związane z faktem, że chrząstka pokrywająca kości w stawie kolanowym nie regeneruje się całkowicie. Urazy powodują powstanie pewnego rodzaju „blizn”, które budową różnią się od zdrowej tkanki.

Co więcej, na zwyrodnienie stawów kolanowych wpływają też wady postawy, w tym coraz częściej występujące płaskostopie i nadmierne obciążenie, które jest związane nie tylko z praca fizyczną, ale też na przykład z nadwagą. Problemy ze stawami kolanowymi mogą mieć tez osoby, które intensywnie uprawiają, lub w przeszłości uprawiały sport.

Jak pozbyć się bólu kolan?

Najbardziej radykalnym sposobem rozwiązania problemów z kolanami jest operacja. Polega ona na wygładzeniu zniszczonych powierzchni chrząstek stawowych, które po zabiegu regenerują się. Niestety, taka operacja to dosyć poważna ingerencja w organizm. Co więcej, nigdy nie możemy mieć pewności, że jej efekty utrzymają się. Dlatego lekarze proponują pacjentom takie rozwiązanie wtedy, gdy inne sposoby zawiodły. Jakie więc są inne, nieinwazyjne metody zwalczania bólu kolan?

Najpopularniejsze jest oczywiście stosowanie środków przeciwbólowych. Chyba nie musimy Wam tłumaczyć, że jest to rozwiązanie doraźne i może jeszcze pogorszyć nasze problemy. Jeśli zagłuszymy ból chemicznymi środkami, będzie nam się wydawać, że wszystko z naszymi stawami kolanowymi jest już w porządku. Niestety, w tym samym czasie stawy w dalszym ciągu ulegają zwyrodnieniu. Dodatkowo obciążamy sobie wątrobę.

Innym, naszym zdaniem dużo bardziej skutecznym sposobem na walkę z bólem kolan, są specjalne opaski anatomiczne. Maja one za zadanie odciążyć stawy, a przez to spowolnić zużywanie się stawu kolanowego. Osobiście wypróbowaliśmy opaskę stabilizująca do stawów kolanowych o nazwie Knee Active Plus. Zdecydowaliśmy się na jej wypróbowanie z kilku powodów.

Po pierwsze, Andrzej, który ma problemy ze stawami kolanowymi bierze już różne leki. Dlatego nie chciał obciążać sobie wątroby środkami przeciwbólowymi. Po drugie, stabilizuje staw kolanowy w anatomicznej pozycji, zapobiega urazom i odciąża go. Po trzecie, w jej konstrukcji znajdują się silne magnesy, które wspomagają regenerację stawu kolanowego. Jesli chcecie dowiedzieć się więcej o tej opasce, odwiedźcie stronę producenta, którą znajdziecie pod tym linkiem.

Leczenie bólu kolan – skonsultuj się z lekarzem

Na koniec cichlibyśmy zaznaczyć, że chociaż dostępnych jest kilka domowych sposobów na walkę z bólem kolan, to najlepiej jest skorzystać z konsultacji z dobrym specjalistą. Pomoże on właściwie dobrać metodę leczenia bólu kolan, udzieli fachowych porad oraz odpowie na nurtujące nas pytania.

Mamy nadzieję, że nasz tekst na temat leczenia bólu kolan pomoże Wam uchronić się przed tą przykra dolegliwością, a jeśli już cierpicie z jej powodu, podpowie w jaki sposób pozbyć się jej szybko, skutecznie i trwale.

Polityka prywatności | Regulamin | Kontakt

Copyright 2005-2017